Obroże EMKI- splot KOBRA- "U Milki" Akcesoria dla Twojego Zwierzaka

Obroże Effective Microorganism

Obroże Effective Microorganism

Obroże Effective Microorganism jako naturalny środek odstraszający kleszcze i pchły.

Nikogo z Was nie namawiam i nie będę namawiać. Daję tylko możliwość jednym ze swoich produktów, żebyście mogli sami zadecydować czy potraktujecie te obroże jako ozdobny wisior, coś co może poprawić krążenie czy zwiększyć odporność, a może stosować jako dodatkowe zabezpieczenie lub podejmiecie ryzyko i sprawdzicie sami jak działa na kleszcze. Decyzja należy do Was.

 

U nas możesz stwórz własną i niepowtarzalną obrożę Effective Microorganism. Dopasuj do sprzętu dla swoich psów, do ulubionych kolorów, do kolorów drużyn sportowych itp.

Obroże Effective Microorganism - splot WĄŻ- "U Milki" Akcesoria dla Twojego Zwierzaka Obroże Effective Microorganism - splot WĄŻ- "U Milki" Akcesoria dla Twojego Zwierzaka Obroże Effective Microorganism - splot WĄŻ- "U Milki" Akcesoria dla Twojego Zwierzaka

Obroże Effective Microorganism: Co to jest? Co to za rurki? I dlaczego na obroży?

EM oznacza Effective Microorganisms®, markę odnoszącą się do rodziny produktów opartych na drobnoustrojach, wykorzystującą technologię opracowaną przez japońskiego naukowca Dr. Teruo Higa.
Główny produkt, EM, jest płynnym produktem bakteryjnym składającym się z trzech grup drobnoustrojów: drożdży, bakterii fotosyntetycznych i bakterii kwasu mlekowego. EM współpracuje z miejscowymi i natywnymi dobroczynnymi mikroorganizmami, tworząc synergię pomiędzy drobnoustrojami i większymi formami życia, w tym owadami i robakami, zwierzętami domowymi i zwierzętami hodowlanymi oraz ludźmi. Wszystkie produkty wykorzystujące EM Technology® zawierają EM-X.

Ceramika EM (Effective Microorganism) emituje fale dalekiej podczerwieni, (najdłuższe promienie w widmie światła). Ta długość fali jest wysoce kompatybilna z tkankami ludzkimi i zwierzęcymi. Ciało może je łatwo wchłonąć na głębokości do 6 cm, gdzie mogą wykonać dużo dobrej pracy. Fale dalekiej podczerwieni usuwają skupiska komórek krwi, co poprawia krążenie krwi. Ponieważ promienie podczerwone przenikają do tkanki, pracują głęboko w tkance ciała, nie tylko na powierzchni skóry.

Ceramikę EM wytwarza się przez fermentację specjalnej glinki zawierającej około 80 różnych mikroorganizmów (EM), a następnie wypiekaną. Rury wypalane są w temperaturze 1200 C ze względu na fakt, że w procesie wypiekania struktura glinki zmienia się, zatrzymując EM w jego osnowie. W rezultacie rury EM wywierają wpływ wyłącznie dzięki swoim właściwościom fizycznym i pozostają skuteczne przez długi czas.

Obroże Effective Microorganism z rurkami.

Obroża z rurkami EM może być tak samo skuteczna, jak każdy środek odstraszający kleszcze na rynku, ale… bez efektów ubocznych. Dzięki temu jest bezpieczna dla psów z alergiami i wrażliwością. Trzeba jednak wiedzieć i pamiętać, że nie ma 100-procentowej gwarancji, że obroże EM, ani żaden inny produkt przeciwkleszczowy nie zatrzyma inwazji kleszczy.

Nie udzielam gwarancji na to, że kleszcze nie wejdą, nie ugryzą i nie zainfekują Twojego psa. Żadne ze znanych mi produktów, również takiej gwarancji nie daje.

Obroże Effective Microorganism: Jak to działa?

Efektywne mikroorganizmy wywołują drgania rezonansowe i aktywność metaboliczną w ceramice, które wzmacniają procesy regeneracyjne i hamują procesy  regeneracyjne w każdym środowisku. Informacje o wibracjach pochodzące z EM-keramik harmonizują i witalizują sierść i ciało psa i mają działanie odstraszające na kleszcze. Czyżby kleszcz nie lubił pozytywnych wibracji?

Obroże Effective Microorganism: Jak stosować?

 • Zacznijmy od tego, że może minąć nawet do 4 tygodni nim EM zacznie wykonywać swoją pracę.
 • Ważne, aby Twój pies nosił tę obrożę cały czas.
 • Nie musi ściśle przylegać do ciała, ale nie pozwólmy, żeby wisiała zbyt luźno.
 • Zdejmuj ją tylko na czas psich zabaw. W ten sposób unikniesz uszkodzenia obroży czy rozgryzienia ceramiki.
 • Raz na tydzień myj dokładnie ceramikę pod bieżącą wodą (może być ciepła i możesz użyć w tym celu szczoteczki do paznokci).
  NIE WOLNO używać mydła czy innych detergentów! Następnie zostaw ją do wysuszenia na słońcu. Ceramika musi być czysta, by utrzymała swoje  właściwości. 
 • Skuteczne działanie obroży powinno utrzymywać się przez około 10 miesięcy. 
 • Psiak w tej obroży może się kąpać, ale tylko w naturalnych zbiornikach. Potem obroża powinna móc wyschnąć.
 • Tej obroży nie można stosować jako obroży głównej.
 • Nie podpinaj do niej smyczy, bo nie jest do tego przystosowana.

W naszym sklepie Obroże Effective Microorganizm,  są dostępne w trzech modelach: Warkoczyk, Kobra i Wąż.


Zapraszamy także do sklepu z akcesoriami do wyrobów z paracordu:
ZAPRASZAMY DO ŚWIATA TWOJEGO PARACORDU!