test

Nikogo z Was nie namawiam i nie będę namawiać. Daję tylko możliwość jednym ze swoich produktów, żebyście mogli sami zadecydować czy potraktujecie te obroże jako ozdobny wisior, coś co może poprawić krążenie czy zwiększyć odporność, a może stosować jako dodatkowe zabezpieczenie lub podejmiecie ryzyko i sprawdzicie sami jak działa na kleszcze. Decyzja należy do Was.

Jeśli szukasz naturalnego środka odstraszającego kleszcze i pchły, możesz spróbować naszych obroży EMKI
Stwórz własną i niepowtarzalną obrożę z rurkami 🙂 (Effective Microorganism)!
Dopasuj do sprzętu swoich psów, do ulubionych kolorów, do kolorów drużyn sportowych itp.

Co to jest? Co to za rurki? I dlaczego na obroży??
EM oznacza Effective Microorganisms®, markę odnoszącą się do rodziny produktów opartych na drobnoustrojach, wykorzystującą technologię opracowaną przez japońskiego naukowca Dr. Teruo Higa. Główny produkt, EM, jest płynnym produktem bakteryjnym składającym się z trzech grup drobnoustrojów: drożdży, bakterii fotosyntetycznych i bakterii kwasu mlekowego. EM współpracuje z miejscowymi i natywnymi dobroczynnymi mikroorganizmami, tworząc synergię pomiędzy drobnoustrojami i większymi formami życia, w tym owadami i robakami, zwierzętami domowymi i zwierzętami hodowlanymi oraz ludźmi. Wszystkie produkty wykorzystujące EM Technology® zawierają EM-X.

Ceramika EM (Effective Microorganism) emituje fale dalekiej podczerwieni, (najdłuższe promienie w widmie światła). Ta długość fali jest wysoce kompatybilna z tkankami ludzkimi i zwierzęcymi. Ciało może je łatwo wchłonąć na głębokości do 6 cm, gdzie mogą wykonać dużo dobrej pracy. Fale dalekiej podczerwieni usuwają skupiska komórek krwi, co poprawia krążenie krwi. Ponieważ promienie podczerwone przenikają do tkanki, pracują głęboko w tkance ciała, nie tylko na powierzchni skóry.

Ceramikę EM wytwarza się przez fermentację specjalnej glinki zawierającej około 80 różnych mikroorganizmów (EM), a następnie wypiekaną. Rury wypalane są w temperaturze 1200 C ze względu na fakt, że w procesie wypiekania struktura glinki zmienia się, zatrzymując EM w jego osnowie. W rezultacie rury EM wywierają wpływ wyłącznie dzięki swoim właściwościom fizycznym i pozostają skuteczne przez długi czas.

Obroża z rurkami EM może być tak samo skuteczna, jak każdy środek odstraszający kleszcze na rynku, ale… bez efektów ubocznych. Dzięki temu jest bezpieczna dla psów z alergiami i wrażliwością. Trzeba jednak wiedzieć i pamiętać, że nie ma 100-procentowej gwarancji, że obroże EM, ani żaden inny produkt przeciwkleszczowy nie zatrzyma inwazji kleszczy.

Nie udzielam gwarancji na to, że kleszcze nie wejdą, nie ugryzą i nie zainfekują Twojego psa. Żadne ze znanych mi produktów, również takiej gwarancji nie daje.

Jak to działa???
Efektywne mikroorganizmy wywołują drgania rezonansowe i aktywność metaboliczną w ceramice, które wzmacniają procesy regeneracyjne i hamują procesy  regeneracyjne w każdym środowisku. Informacje o wibracjach pochodzące z EM-keramik harmonizują i witalizują sierść i ciało psa i mają działanie odstraszające na kleszcze.

Czyżby kleszcz nie lubił pozytywnych wibracji?

Stosowanie:

Zacznijmy od tego, że może minąć nawet do 4 tygodni nim EM zacznie wykonywać swoją pracę. Ważne, aby Twój pies nosił tę obrożę cały czas. Nie musi ściśle przylegać do ciała, ale nie pozwólmy, żeby wisiała zbyt luźno. Zdejmuj ją tylko na czas psich zabaw. W ten sposób unikniesz uszkodzenia obroży czy rozgryzienia ceramiki.
Raz na tydzień myj dokładnie ceramikę pod bieżącą wodą (może być ciepła i możesz użyć w tym celu szczoteczki do paznokci). NIE WOLNO używać mydła czy innych detergentów!!!. Następnie zostaw ją do wysuszenia na słońcu. Ceramika musi być czysta, by spełniała swoje właściwości. Skuteczne działanie obroży powinno utrzymywać się przez około 10 miesięcy. Psiak w tej obroży może się kąpać, ale tylko w naturalnych zbiornikach. Potem obroża powinna móc wyschnąć. Tej obroży nie można stosować jako obroży głównej. Nie podpinaj do niej smyczy, bo nie jest do tego przystosowana. 

Obroże są dostępne w trzech modelach: Warkoczyk, Kobra i Wąż.