Obroże plecione ręcznie

Obroże plecione ręcznie z paracordu robione są z radości do tworzenia. Wykonane w 100% ręcznie z linki spadochronowej zwanej paracord. Są wyjątkowe pod każdym względem!!! Dlaczego? Ponieważ to będzie Twoja obroża, bo to właśnie Ty decydujesz jakie będzie miała kolory i sposób zakończenia. Będzie wykonana specjalnie dla Ciebie.

UWAGA!!!! Obroży z paracordu nie da się regulować w obwodzie. Jedynie obroże z regulacją dają taką możliwość. Dlatego tak ważne jest dokładne zmierzenie szyi psiaka

Nim dokonasz wyboru obroży zastanów się nad sposobem zakończenia obroży, które możesz obejrzeć tutaj.

Mierząc obwód szyi psa proszę uwzględnić, że obroża nie może leżeć ani zbyt luźno, ani być zbyt mocno zaciśnięta. Prawidłowo dobrana obroża powoduje, że jesteś w stanie włożyć dwa palce między obrożę a szyję psa.
* chyba, że Twój psiak nie wychodzi z obroży, nie ucieka i nie szarpie się. Wtedy można dodać parę cm, żeby leżała dość luźno.

Jak zmierzyć psiaka?
Przy obroży na zatrzask lub pasek z regulacją, proszę zmierzyć psa w najszerszym miejscu, gdzie będzie noszona obroża. Dla bezpieczeństwa psa dodaj ok. 2 cm luzu.

Obroże półzaciskowe/martingale wymagają podania dwóch wymiarów. Proszę zmierz obwód głowy w najszerszym miejscu. Obroża musi swobodnie dać się założyć przez głowę. Następnie zmierz pupila tuż za uszami, w najwęższym miejscu szyi. Ten wymiar pozwoli uniknąć wyswobodzenia się psiaka z obroży w razie próby ucieczki.